Groenpeil

Koningsplein e.o. in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 21 Regentessekwartier, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2517 en postcodegebied 2518 en postcodegebied 2561 en postcodegebied 2562 en postcodegebied 2563. 7.610 inwoners in 4.124 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.850 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
4.124
CBS 2025
Inwoners
7.610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
36,4%
EP-Online, 2.850 gelabeld
Dekking energielabels
69,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Koningsplein e.o.
Labelverdeling Koningsplein e.o.
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%1
A+++0,5%13
A++0,9%27
A+2,4%68
A19,2%546
B13,4%381
C22,9%654
D16,3%465
E10,6%301
F6,8%195
G7,0%199
Totaal gelabeld100%2.850
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%864
A+++2,1%4.180
A++3,4%6.600
A+5,2%10.244
A29,6%58.175
B13,9%27.284
C19,7%38.729
D10,7%21.010
E6,6%12.922
F4,5%8.928
G3,8%7.408
Totaal gelabeld100%196.344
Energielabels Koningsplein e.o. vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenKoningsplein e.o.'s-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,5%2,1%
A++0,9%3,4%
A+2,4%5,2%
A19,2%29,6%
B13,4%13,9%
C22,9%19,7%
D16,3%10,7%
E10,6%6,6%
F6,8%4,5%
G7,0%3,8%

Koningsplein e.o. 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 69,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Koningsplein e.o. vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenKoningsplein e.o.'s-Gravenhage
vóór 194585,1%33,7%
1945–19640,7%15,2%
1965–19740,0%5,3%
1975–199111,3%14,7%
1992–20052,9%14,4%
2006–20140,0%7,6%
2015 en later0,0%9,0%

Koningsplein e.o. 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 85,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Koningsplein e.o. vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenKoningsplein e.o.'s-Gravenhage
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap0,3%2,8%
Hoekwoning0,7%2,0%
Tussenwoning7,4%12,3%
Appartement91,3%81,9%
Onbekend type0,2%0,3%

Koningsplein e.o. 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
260
6,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
811 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
57
182 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 21 Regentessekwartier

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.