Postcodegebied 2672 Westland
Postcodegebied 2672 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Westland, gemeente Westland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2672 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.795
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 516.423
- CBS 2025
- Label A of B
- 87,3%
- EP-Online, 1.795 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 32
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 31 |
| A+++ | 7,2% | 130 |
| A++ | 5,9% | 106 |
| A+ | 4,8% | 86 |
| A | 52,2% | 937 |
| B | 15,4% | 277 |
| C | 12,5% | 224 |
| D | 0,2% | 3 |
| E | 0,1% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.795 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,7% | 31 | |
| A+++ | 7,2% | 130 | |
| A++ | 5,9% | 106 | |
| A+ | 4,8% | 86 | |
| A | 52,2% | 937 | |
| B | 15,4% | 277 | |
| C | 12,5% | 224 | |
| D | 0,2% | 3 | |
| E | 0,1% | 1 |
Deze verdeling gaat over 1.795 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1945–1964 | 0,1% | 1 | |
| 1965–1974 | 0,2% | 3 | |
| 1975–1991 | 26,4% | 473 | |
| 1992–2005 | 17,5% | 315 | |
| 2006–2014 | 25,3% | 455 | |
| 2015 en later | 30,5% | 548 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2672
- Bedrijventerrein De Woerd 185 woningen
- Buitengebied 1 Naaldwijk 98 woningen
- Hoogeland Oost 730 woningen
- Hoogeland West 246 woningen
- Kruisbroek 647 woningen
- Naaldwijk Centrumgebied 2.577 woningen
- Pijletuinen 1.433 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.