Groenpeil

Hoogeland Oost in Westland

Buurt in wijk Wijk 01 Naaldwijk, gemeente Westland, postcodegebied 2671 en postcodegebied 2672. 1.905 inwoners in 730 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 651 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
730
CBS 2025
Inwoners
1.905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 536.000
CBS 2025, gemeente € 465.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
98,6%
EP-Online, 651 gelabeld
Dekking energielabels
89,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoogeland Oost
Labelverdeling Hoogeland Oost
LabelAandeelWoningen
A++++4,8%31
A+++7,2%47
A++3,8%25
A+7,1%46
A75,3%490
B0,5%3
C0,8%5
D0,3%2
E0,2%1
F0,2%1
Totaal gelabeld100%651
Ter vergelijking: gemeente Westland
Ter vergelijking: gemeente Westland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%381
A+++6,4%1.946
A++3,2%969
A+3,9%1.181
A31,6%9.681
B17,7%5.420
C22,2%6.786
D6,9%2.111
E3,3%1.008
F2,1%634
G1,7%511
Totaal gelabeld100%30.628
Energielabels Hoogeland Oost vergeleken met Westland
LabelStavenHoogeland OostWestland
A++++4,8%1,2%
A+++7,2%6,4%
A++3,8%3,2%
A+7,1%3,9%
A75,3%31,6%
B0,5%17,7%
C0,8%22,2%
D0,3%6,9%
E0,2%3,3%
F0,2%2,1%
G0,0%1,7%

Hoogeland Oost Westland

Deze verdeling gaat over de 89,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoogeland Oost vergeleken met Westland
BouwperiodeStavenHoogeland OostWestland
vóór 19450,6%7,7%
1945–19640,2%11,5%
1965–19740,3%15,6%
1975–19910,3%21,3%
1992–20050,2%14,6%
2006–201457,1%14,7%
2015 en later41,3%14,6%

Hoogeland Oost Westland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 57,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoogeland Oost vergeleken met Westland
WoningtypeStavenHoogeland OostWestland
Vrijstaand2,9%8,2%
Twee-onder-een-kap19,5%13,7%
Hoekwoning3,1%8,5%
Tussenwoning26,6%36,8%
Appartement47,9%32,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Hoogeland Oost Westland

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
413
56,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.643 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Naaldwijk

Alle buurten in Westland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.