Postcodegebied 2801 Gouda
Postcodegebied 2801 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Gouda, gemeente Gouda. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2801 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.928
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 348.567
- CBS 2025
- Label A of B
- 50,5%
- EP-Online, 2.928 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 45
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 3,4% | 99 |
| A++ | 3,5% | 102 |
| A+ | 6,3% | 184 |
| A | 25,4% | 744 |
| B | 12,0% | 350 |
| C | 22,1% | 646 |
| D | 9,5% | 277 |
| E | 7,4% | 218 |
| F | 5,1% | 149 |
| G | 5,4% | 159 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.928 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 3,4% | 99 | |
| A++ | 3,5% | 102 | |
| A+ | 6,3% | 184 | |
| A | 25,4% | 744 | |
| B | 12,0% | 350 | |
| C | 22,1% | 646 | |
| D | 9,5% | 277 | |
| E | 7,4% | 218 | |
| F | 5,1% | 149 | |
| G | 5,4% | 159 |
Deze verdeling gaat over 2.928 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 40,7% | 1.192 | |
| 1945–1964 | 4,7% | 139 | |
| 1965–1974 | 1,0% | 28 | |
| 1975–1991 | 30,9% | 904 | |
| 1992–2005 | 3,9% | 113 | |
| 2006–2014 | 10,2% | 300 | |
| 2015 en later | 8,6% | 252 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2801
- De Baan e.o. 968 woningen
- Nieuwe Markt e.o. 960 woningen
- Nieuwe Park Oost 1.128 woningen
- Raam e.o. 1.150 woningen
- Turfmarkt e.o. 700 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.