Gouda
Gemeente Gouda in Zuid-Holland, 76.514 inwoners en 35.205 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 35.205
- CBS 2025
- Inwoners
- 76.514
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 356.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,6%
- van 23.859 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 67,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,3% | 541 |
| A+++ | 5,6% | 1.325 |
| A++ | 1,8% | 432 |
| A+ | 3,7% | 879 |
| A | 25,7% | 6.128 |
| B | 16,6% | 3.951 |
| C | 24,4% | 5.829 |
| D | 9,3% | 2.230 |
| E | 5,3% | 1.253 |
| F | 3,1% | 748 |
| G | 2,3% | 543 |
| Totaal gelabeld | 100% | 23.859 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,3% | 541 | |
| A+++ | 5,6% | 1.325 | |
| A++ | 1,8% | 432 | |
| A+ | 3,7% | 879 | |
| A | 25,7% | 6.128 | |
| B | 16,6% | 3.951 | |
| C | 24,4% | 5.829 | |
| D | 9,3% | 2.230 | |
| E | 5,3% | 1.253 | |
| F | 3,1% | 748 | |
| G | 2,3% | 543 |
Deze verdeling gaat over de 67,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 23.859 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,5% | 3.941 | |
| 1945–1964 | 12,0% | 2.859 | |
| 1965–1974 | 19,1% | 4.565 | |
| 1975–1991 | 24,9% | 5.941 | |
| 1992–2005 | 8,4% | 1.993 | |
| 2006–2014 | 6,4% | 1.533 | |
| 2015 en later | 12,7% | 3.027 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 1,6% | 372 | |
| Twee-onder-een-kap | 8,1% | 1.941 | |
| Hoekwoning | 7,1% | 1.692 | |
| Tussenwoning | 34,1% | 8.124 | |
| Appartement | 49,0% | 11.697 | |
| Onbekend type | 0,1% | 33 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 10.622
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 35,2 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 30,2
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 339
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Gouda
43 buurten met voldoende data. 11 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Gouda
- Postcodegebied 2801 Gouda
- Postcodegebied 2802 Gouda
- Postcodegebied 2803 Gouda
- Postcodegebied 2804 Gouda
- Postcodegebied 2805 Gouda
- Postcodegebied 2806 Gouda
- Postcodegebied 2807 Gouda
- Postcodegebied 2808 Gouda
- Postcodegebied 2809 Gouda
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 67,8% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.