Postcodegebied 3524 Utrecht
Postcodegebied 3524 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Utrecht, gemeente Utrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3524 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.525
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 410.517
- CBS 2025
- Label A of B
- 53,0%
- EP-Online, 3.525 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 20
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 7 |
| A++ | 0,4% | 13 |
| A+ | 0,5% | 16 |
| A | 21,4% | 756 |
| B | 30,6% | 1.077 |
| C | 37,8% | 1.331 |
| D | 8,5% | 299 |
| E | 0,5% | 16 |
| F | 0,2% | 8 |
| G | 0,1% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.525 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,2% | 7 | |
| A++ | 0,4% | 13 | |
| A+ | 0,5% | 16 | |
| A | 21,4% | 756 | |
| B | 30,6% | 1.077 | |
| C | 37,8% | 1.331 | |
| D | 8,5% | 299 | |
| E | 0,5% | 16 | |
| F | 0,2% | 8 | |
| G | 0,1% | 2 |
Deze verdeling gaat over 3.525 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1945–1964 | 0,0% | 1 | |
| 1965–1974 | 0,0% | 1 | |
| 1975–1991 | 94,4% | 3.328 | |
| 1992–2005 | 5,5% | 195 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3524
- Lunetten-Noord 2.215 woningen
- Lunetten-Zuid 3.255 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.