Utrecht
Gemeente Utrecht, 376.757 inwoners en 168.736 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 168.736
- CBS 2025
- Inwoners
- 376.757
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 490.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,9%
- van 117.724 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 69,8%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 919 |
| A+++ | 4,4% | 5.231 |
| A++ | 5,1% | 6.018 |
| A+ | 9,8% | 11.549 |
| A | 36,7% | 43.260 |
| B | 11,0% | 12.924 |
| C | 15,7% | 18.438 |
| D | 7,7% | 9.058 |
| E | 4,3% | 5.091 |
| F | 2,5% | 2.938 |
| G | 2,0% | 2.298 |
| Totaal gelabeld | 100% | 117.724 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,8% | 919 | |
| A+++ | 4,4% | 5.231 | |
| A++ | 5,1% | 6.018 | |
| A+ | 9,8% | 11.549 | |
| A | 36,7% | 43.260 | |
| B | 11,0% | 12.924 | |
| C | 15,7% | 18.438 | |
| D | 7,7% | 9.058 | |
| E | 4,3% | 5.091 | |
| F | 2,5% | 2.938 | |
| G | 2,0% | 2.298 |
Deze verdeling gaat over de 69,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 117.724 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 24,0% | 28.219 | |
| 1945–1964 | 11,7% | 13.813 | |
| 1965–1974 | 9,7% | 11.448 | |
| 1975–1991 | 11,5% | 13.487 | |
| 1992–2005 | 11,4% | 13.397 | |
| 2006–2014 | 12,7% | 14.970 | |
| 2015 en later | 19,0% | 22.390 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 1,3% | 1.541 | |
| Twee-onder-een-kap | 5,0% | 5.854 | |
| Hoekwoning | 3,9% | 4.543 | |
| Tussenwoning | 24,4% | 28.750 | |
| Appartement | 65,1% | 76.634 | |
| Onbekend type | 0,3% | 402 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 46.155
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 150,8 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 27,4
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 1.423
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Utrecht
106 buurten met voldoende data. 5 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Utrecht
- Postcodegebied 3451 Utrecht
- Postcodegebied 3452 Utrecht
- Postcodegebied 3453 Utrecht
- Postcodegebied 3454 Utrecht
- Postcodegebied 3455 Utrecht
- Postcodegebied 3511 Utrecht
- Postcodegebied 3512 Utrecht
- Postcodegebied 3513 Utrecht
- Postcodegebied 3514 Utrecht
- Postcodegebied 3515 Utrecht
- Postcodegebied 3521 Utrecht
- Postcodegebied 3522 Utrecht
- Postcodegebied 3523 Utrecht
- Postcodegebied 3524 Utrecht
- Postcodegebied 3525 Utrecht
- Postcodegebied 3526 Utrecht
- Postcodegebied 3527 Utrecht
- Postcodegebied 3531 Utrecht
- Postcodegebied 3532 Utrecht
- Postcodegebied 3533 Utrecht
- Postcodegebied 3534 Utrecht
- Postcodegebied 3541 Utrecht
- Postcodegebied 3543 Utrecht
- Postcodegebied 3544 Utrecht
- Postcodegebied 3545 Utrecht
- Postcodegebied 3551 Utrecht
- Postcodegebied 3552 Utrecht
- Postcodegebied 3553 Utrecht
- Postcodegebied 3554 Utrecht
- Postcodegebied 3555 Utrecht
- Postcodegebied 3561 Utrecht
- Postcodegebied 3562 Utrecht
- Postcodegebied 3563 Utrecht
- Postcodegebied 3564 Utrecht
- Postcodegebied 3571 Utrecht
- Postcodegebied 3572 Utrecht
- Postcodegebied 3573 Utrecht
- Postcodegebied 3581 Utrecht
- Postcodegebied 3582 Utrecht
- Postcodegebied 3583 Utrecht
- Postcodegebied 3584 Utrecht
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 69,8% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.