Postcodegebied 3533 Utrecht
Postcodegebied 3533 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Utrecht, gemeente Utrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3533 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.213
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 569.059
- CBS 2025
- Label A of B
- 54,3%
- EP-Online, 2.213 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 42
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,3% | 29 |
| A+++ | 4,2% | 93 |
| A++ | 1,9% | 41 |
| A+ | 7,4% | 163 |
| A | 27,7% | 613 |
| B | 11,9% | 263 |
| C | 18,3% | 404 |
| D | 12,2% | 271 |
| E | 7,9% | 175 |
| F | 3,8% | 84 |
| G | 3,5% | 77 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.213 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,3% | 29 | |
| A+++ | 4,2% | 93 | |
| A++ | 1,9% | 41 | |
| A+ | 7,4% | 163 | |
| A | 27,7% | 613 | |
| B | 11,9% | 263 | |
| C | 18,3% | 404 | |
| D | 12,2% | 271 | |
| E | 7,9% | 175 | |
| F | 3,8% | 84 | |
| G | 3,5% | 77 |
Deze verdeling gaat over 2.213 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 25,4% | 562 | |
| 1945–1964 | 38,3% | 847 | |
| 1965–1974 | 2,5% | 55 | |
| 1975–1991 | 4,0% | 88 | |
| 1992–2005 | 5,7% | 126 | |
| 2006–2014 | 6,8% | 150 | |
| 2015 en later | 17,4% | 385 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3533
- Halve Maan-Noord 887 woningen
- Halve Maan-Zuid 595 woningen
- Oog in Al 1.428 woningen
- Welgelegen, Den Hommel 911 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.