Postcodegebied 3582 Utrecht
Postcodegebied 3582 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Utrecht, gemeente Utrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3582 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.216
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 421.599
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,1%
- EP-Online, 3.216 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 32
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 22 |
| A+++ | 2,0% | 65 |
| A++ | 5,3% | 171 |
| A+ | 8,4% | 269 |
| A | 31,2% | 1.003 |
| B | 9,5% | 306 |
| C | 21,9% | 705 |
| D | 10,4% | 335 |
| E | 5,1% | 163 |
| F | 2,8% | 91 |
| G | 2,7% | 86 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.216 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 22 | |
| A+++ | 2,0% | 65 | |
| A++ | 5,3% | 171 | |
| A+ | 8,4% | 269 | |
| A | 31,2% | 1.003 | |
| B | 9,5% | 306 | |
| C | 21,9% | 705 | |
| D | 10,4% | 335 | |
| E | 5,1% | 163 | |
| F | 2,8% | 91 | |
| G | 2,7% | 86 |
Deze verdeling gaat over 3.216 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 25,5% | 821 | |
| 1945–1964 | 11,1% | 358 | |
| 1965–1974 | 4,1% | 131 | |
| 1975–1991 | 20,0% | 644 | |
| 1992–2005 | 10,7% | 345 | |
| 2006–2014 | 8,6% | 278 | |
| 2015 en later | 19,9% | 639 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3582
- Abstede, Tolsteegsingel e.o. 1.004 woningen
- L. Napoleonplantsoen en omgeving 503 woningen
- Rubenslaan en omgeving 1.669 woningen
- Sterrenwijk 392 woningen
- Watervogelbuurt 1.167 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.