Postcodegebied 3772 Barneveld
Postcodegebied 3772 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Barneveld, gemeente Barneveld. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3772 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 5.339
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 422.770
- CBS 2025
- Label A of B
- 82,8%
- EP-Online, 5.339 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 118
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 29 |
| A+++ | 6,7% | 359 |
| A++ | 1,6% | 86 |
| A+ | 9,6% | 512 |
| A | 52,6% | 2.809 |
| B | 11,8% | 628 |
| C | 14,3% | 763 |
| D | 1,3% | 72 |
| E | 0,5% | 29 |
| F | 0,4% | 22 |
| G | 0,6% | 30 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.339 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 29 | |
| A+++ | 6,7% | 359 | |
| A++ | 1,6% | 86 | |
| A+ | 9,6% | 512 | |
| A | 52,6% | 2.809 | |
| B | 11,8% | 628 | |
| C | 14,3% | 763 | |
| D | 1,3% | 72 | |
| E | 0,5% | 29 | |
| F | 0,4% | 22 | |
| G | 0,6% | 30 |
Deze verdeling gaat over 5.339 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,0% | 108 | |
| 1945–1964 | 4,1% | 219 | |
| 1965–1974 | 14,0% | 749 | |
| 1975–1991 | 21,6% | 1.153 | |
| 1992–2005 | 16,4% | 876 | |
| 2006–2014 | 25,7% | 1.371 | |
| 2015 en later | 16,2% | 863 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3772
- Buitengebied Barneveld 928 woningen
- Centrum Barneveld 1.164 woningen
- De Burgt 1.756 woningen
- De Koot 378 woningen
- Oldenbarneveld 1.004 woningen
- Rootselaar-Oost 604 woningen
- Rootselaar-West 1.626 woningen
- Veller 1.434 woningen
- Vogelbuurt 446 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.