Groenpeil

Centrum Barneveld in Barneveld

Buurt in wijk Wijk 54 Barneveld, gemeente Barneveld, postcodegebied 3771 en postcodegebied 3772. 1.860 inwoners in 1.164 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 725 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,6%.

Woningen
1.164
CBS 2025
Inwoners
1.860
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 365.000
CBS 2025, gemeente € 480.000
Koopwoningen
49,0%
CBS 2025
Label A of B
65,7%
EP-Online, 725 gelabeld
Dekking energielabels
62,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Centrum Barneveld
Labelverdeling Centrum Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++7,4%54
A++3,3%24
A+6,6%48
A33,7%244
B14,5%105
C17,4%126
D6,2%45
E2,9%21
F3,6%26
G4,3%31
Totaal gelabeld100%725
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
Ter vergelijking: gemeente Barneveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%209
A+++8,4%1.297
A++2,4%372
A+6,9%1.074
A36,3%5.623
B15,2%2.348
C18,6%2.878
D4,4%680
E2,4%372
F2,0%302
G2,1%323
Totaal gelabeld100%15.478
Energielabels Centrum Barneveld vergeleken met Barneveld
LabelStavenCentrum BarneveldBarneveld
A++++0,1%1,4%
A+++7,4%8,4%
A++3,3%2,4%
A+6,6%6,9%
A33,7%36,3%
B14,5%15,2%
C17,4%18,6%
D6,2%4,4%
E2,9%2,4%
F3,6%2,0%
G4,3%2,1%

Centrum Barneveld Barneveld

Deze verdeling gaat over de 62,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum Barneveld vergeleken met Barneveld
BouwperiodeStavenCentrum BarneveldBarneveld
vóór 194517,8%5,3%
1945–19644,0%9,0%
1965–19746,1%12,2%
1975–199117,4%20,0%
1992–200511,7%18,1%
2006–201426,3%18,9%
2015 en later16,7%16,5%

Centrum Barneveld Barneveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 26,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Centrum Barneveld vergeleken met Barneveld
WoningtypeStavenCentrum BarneveldBarneveld
Vrijstaand5,1%16,7%
Twee-onder-een-kap7,6%18,1%
Hoekwoning2,8%11,1%
Tussenwoning1,9%29,7%
Appartement82,6%21,5%
Onbekend type0,0%2,9%

Centrum Barneveld Barneveld

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
48 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 54 Barneveld

Alle buurten in Barneveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.