Postcodegebied 3927 Renswoude
Postcodegebied 3927 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Renswoude, gemeente Renswoude. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3927 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.369
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 524.918
- CBS 2025
- Label A of B
- 75,2%
- EP-Online, 1.369 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 21
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 10,2% | 140 |
| A+++ | 3,0% | 41 |
| A++ | 1,2% | 17 |
| A+ | 3,8% | 52 |
| A | 41,6% | 570 |
| B | 15,3% | 209 |
| C | 18,0% | 247 |
| D | 3,1% | 43 |
| E | 1,0% | 14 |
| F | 1,5% | 21 |
| G | 1,1% | 15 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.369 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 10,2% | 140 | |
| A+++ | 3,0% | 41 | |
| A++ | 1,2% | 17 | |
| A+ | 3,8% | 52 | |
| A | 41,6% | 570 | |
| B | 15,3% | 209 | |
| C | 18,0% | 247 | |
| D | 3,1% | 43 | |
| E | 1,0% | 14 | |
| F | 1,5% | 21 | |
| G | 1,1% | 15 |
Deze verdeling gaat over 1.369 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,0% | 68 | |
| 1945–1964 | 5,0% | 69 | |
| 1965–1974 | 16,4% | 224 | |
| 1975–1991 | 15,8% | 216 | |
| 1992–2005 | 15,7% | 215 | |
| 2006–2014 | 25,7% | 352 | |
| 2015 en later | 16,4% | 225 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3927
- Renswoude 1.471 woningen
- Verspreide huizen 765 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.