Groenpeil

Renswoude in Renswoude

Buurt in wijk Wijk 00, gemeente Renswoude, postcodegebied 3927. 3.605 inwoners in 1.471 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 943 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 75,2%.

Woningen
1.471
CBS 2025
Inwoners
3.605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 444.000
CBS 2025, gemeente € 514.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
68,7%
EP-Online, 943 gelabeld
Dekking energielabels
64,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Renswoude
Labelverdeling Renswoude
LabelAandeelWoningen
A++++9,2%87
A+++1,7%16
A++1,2%11
A+3,8%36
A33,0%311
B19,8%187
C24,3%229
D3,3%31
E1,1%10
F1,4%13
G1,3%12
Totaal gelabeld100%943
Ter vergelijking: gemeente Renswoude
Ter vergelijking: gemeente Renswoude
LabelAandeelWoningen
A++++10,2%140
A+++3,0%41
A++1,2%17
A+3,8%52
A41,6%570
B15,3%209
C18,0%247
D3,1%43
E1,0%14
F1,5%21
G1,1%15
Totaal gelabeld100%1.369
Energielabels Renswoude vergeleken met Renswoude
LabelStavenRenswoudeRenswoude
A++++9,2%10,2%
A+++1,7%3,0%
A++1,2%1,2%
A+3,8%3,8%
A33,0%41,6%
B19,8%15,3%
C24,3%18,0%
D3,3%3,1%
E1,1%1,0%
F1,4%1,5%
G1,3%1,1%

Renswoude Renswoude

Deze verdeling gaat over de 64,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Renswoude vergeleken met Renswoude
BouwperiodeStavenRenswoudeRenswoude
vóór 19455,1%5,0%
1945–19646,2%5,0%
1965–197422,9%16,4%
1975–199121,1%15,8%
1992–200521,5%15,7%
2006–201411,7%25,7%
2015 en later11,6%16,4%

Renswoude Renswoude

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 22,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Renswoude vergeleken met Renswoude
WoningtypeStavenRenswoudeRenswoude
Vrijstaand11,6%16,1%
Twee-onder-een-kap26,2%25,2%
Hoekwoning11,3%10,4%
Tussenwoning34,1%34,6%
Appartement16,5%12,3%
Onbekend type0,2%1,4%

Renswoude Renswoude

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
505
34,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.929 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00

Alle buurten in Renswoude

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.