Groenpeil

Postcodegebied 3971 Utrechtse Heuvelrug

Postcodegebied 3971 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Utrechtse Heuvelrug, gemeente Utrechtse Heuvelrug. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3971 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
2.074
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 626.682
CBS 2025
Label A of B
45,8%
EP-Online, 2.074 gelabeld
Publieke laadpunten
26
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026

EP-Online · stand 5 september 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 3971
Labelverdeling postcodegebied 3971
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%3
A+++1,9%39
A++1,4%28
A+4,0%83
A27,3%566
B11,1%230
C24,3%504
D12,1%250
E6,8%141
F5,8%121
G5,3%109
Totaal gelabeld100%2.074
Energielabels in postcodegebied 3971
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,1%3
A+++1,9%39
A++1,4%28
A+4,0%83
A27,3%566
B11,1%230
C24,3%504
D12,1%250
E6,8%141
F5,8%121
G5,3%109

Deze verdeling gaat over 2.074 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 3971
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194528,2%584
1945–196421,3%441
1965–19746,7%138
1975–199133,5%694
1992–20052,9%61
2006–20144,5%93
2015 en later3,0%63

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 3971

Alle buurten in Utrechtse Heuvelrug

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.