Groenpeil

Driebergen-Noordwest in Utrechtse Heuvelrug

Buurt in wijk Driebergen, gemeente Utrechtse Heuvelrug, postcodegebied 3971 en postcodegebied 3972. 2.045 inwoners in 964 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 571 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,8%.

Woningen
964
CBS 2025
Inwoners
2.045
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 535.000
CBS 2025, gemeente € 549.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
43,8%
EP-Online, 571 gelabeld
Dekking energielabels
59,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Driebergen-Noordwest
Labelverdeling Driebergen-Noordwest
LabelAandeelWoningen
A+++4,7%27
A++2,8%16
A+2,8%16
A24,2%138
B9,3%53
C28,2%161
D10,3%59
E7,4%42
F6,5%37
G3,9%22
Totaal gelabeld100%571
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%69
A+++3,5%496
A++1,7%243
A+3,1%435
A26,9%3.804
B17,0%2.404
C26,2%3.696
D8,6%1.220
E5,3%744
F3,7%526
G3,5%488
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Driebergen-Noordwest vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
LabelStavenDriebergen-NoordwestUtrechtse Heuvelrug
A++++0,0%0,5%
A+++4,7%3,5%
A++2,8%1,7%
A+2,8%3,1%
A24,2%26,9%
B9,3%17,0%
C28,2%26,2%
D10,3%8,6%
E7,4%5,3%
F6,5%3,7%
G3,9%3,5%

Driebergen-Noordwest Utrechtse Heuvelrug

Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Driebergen-Noordwest vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
BouwperiodeStavenDriebergen-NoordwestUtrechtse Heuvelrug
vóór 194519,4%11,5%
1945–196413,8%17,8%
1965–19745,3%22,2%
1975–199154,3%27,2%
1992–20051,9%9,8%
2006–20145,3%5,9%
2015 en later0,0%5,6%

Driebergen-Noordwest Utrechtse Heuvelrug

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 54,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Driebergen-Noordwest vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
WoningtypeStavenDriebergen-NoordwestUtrechtse Heuvelrug
Vrijstaand9,8%14,7%
Twee-onder-een-kap29,1%24,6%
Hoekwoning7,0%9,0%
Tussenwoning9,1%19,6%
Appartement45,0%28,6%
Onbekend type0,0%3,5%

Driebergen-Noordwest Utrechtse Heuvelrug

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
258
26,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.028 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Driebergen

Alle buurten in Utrechtse Heuvelrug

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.