Postcodegebied 5012 Tilburg
Postcodegebied 5012 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Tilburg, gemeente Tilburg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5012 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.453
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 354.611
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,3%
- EP-Online, 1.453 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 35
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 5 |
| A+++ | 1,8% | 26 |
| A++ | 0,4% | 6 |
| A+ | 1,4% | 20 |
| A | 52,4% | 761 |
| B | 11,0% | 160 |
| C | 22,6% | 328 |
| D | 8,5% | 124 |
| E | 0,9% | 13 |
| F | 0,4% | 6 |
| G | 0,3% | 4 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.453 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 5 | |
| A+++ | 1,8% | 26 | |
| A++ | 0,4% | 6 | |
| A+ | 1,4% | 20 | |
| A | 52,4% | 761 | |
| B | 11,0% | 160 | |
| C | 22,6% | 328 | |
| D | 8,5% | 124 | |
| E | 0,9% | 13 | |
| F | 0,4% | 6 | |
| G | 0,3% | 4 |
Deze verdeling gaat over 1.453 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,3% | 5 | |
| 1945–1964 | 0,1% | 2 | |
| 1965–1974 | 59,9% | 870 | |
| 1975–1991 | 10,9% | 158 | |
| 1992–2005 | 3,0% | 43 | |
| 2006–2014 | 14,7% | 213 | |
| 2015 en later | 11,1% | 162 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5012
- Quirijnstok Noord-Oost 341 woningen
- Quirijnstok Noord-West 446 woningen
- Quirijnstok West 645 woningen
- Quirijnstok Zuid-Oost 204 woningen
- Quirijnstok Zuid-West 281 woningen
- Quirijnstokpark 198 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.