Groenpeil

Quirijnstok Zuid-Oost in Tilburg

Buurt in wijk Quirijnstok, gemeente Tilburg, postcodegebied 5012. 445 inwoners in 204 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 80 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
204
CBS 2025
Inwoners
445
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 438.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
43,8%
EP-Online, 80 gelabeld
Dekking energielabels
39,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Quirijnstok Zuid-Oost
Labelverdeling Quirijnstok Zuid-Oost
LabelAandeelWoningen
A12,5%10
B31,3%25
C40,0%32
D13,8%11
E1,3%1
F1,3%1
Totaal gelabeld100%80
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Quirijnstok Zuid-Oost vergeleken met Tilburg
LabelStavenQuirijnstok Zuid-OostTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,5%
A++0,0%3,5%
A+0,0%5,9%
A12,5%35,0%
B31,3%14,2%
C40,0%20,2%
D13,8%8,3%
E1,3%4,3%
F1,3%2,6%
G0,0%1,8%

Quirijnstok Zuid-Oost Tilburg

Deze verdeling gaat over de 39,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Quirijnstok Zuid-Oost vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenQuirijnstok Zuid-OostTilburg
vóór 19450,0%13,4%
1945–19640,0%14,0%
1965–197463,7%17,2%
1975–199133,8%19,9%
1992–20052,5%13,7%
2006–20140,0%12,5%
2015 en later0,0%9,3%

Quirijnstok Zuid-Oost Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 63,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Quirijnstok Zuid-Oost vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenQuirijnstok Zuid-OostTilburg
Vrijstaand26,3%4,2%
Twee-onder-een-kap37,5%11,7%
Hoekwoning13,8%6,2%
Tussenwoning22,5%32,6%
Appartement0,0%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Quirijnstok Zuid-Oost Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
100
49,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
454 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Quirijnstok

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.