Postcodegebied 5018 Tilburg
Postcodegebied 5018 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Tilburg, gemeente Tilburg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5018 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.208
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 454.730
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,9%
- EP-Online, 1.208 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 36
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,7% | 9 |
| A++ | 12,4% | 150 |
| A+ | 6,3% | 76 |
| A | 40,5% | 489 |
| B | 7,9% | 96 |
| C | 9,6% | 116 |
| D | 7,5% | 91 |
| E | 6,8% | 82 |
| F | 5,1% | 62 |
| G | 3,1% | 37 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.208 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,7% | 9 | |
| A++ | 12,4% | 150 | |
| A+ | 6,3% | 76 | |
| A | 40,5% | 489 | |
| B | 7,9% | 96 | |
| C | 9,6% | 116 | |
| D | 7,5% | 91 | |
| E | 6,8% | 82 | |
| F | 5,1% | 62 | |
| G | 3,1% | 37 |
Deze verdeling gaat over 1.208 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 32,5% | 392 | |
| 1945–1964 | 21,6% | 261 | |
| 1965–1974 | 0,4% | 5 | |
| 1975–1991 | 3,2% | 39 | |
| 1992–2005 | 1,9% | 23 | |
| 2006–2014 | 23,7% | 286 | |
| 2015 en later | 16,7% | 202 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5018
- Armhoef Noord-Oost 249 woningen
- Armhoef Noord-West 348 woningen
- Armhoef Zuid 400 woningen
- Jeruzalem Noord 331 woningen
- Jeruzalem Zuid 379 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.