Groenpeil

Armhoef Zuid in Tilburg

Buurt in wijk Armhoef, gemeente Tilburg, postcodegebied 5018. 860 inwoners in 400 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 191 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
400
CBS 2025
Inwoners
860
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 485.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
48,2%
EP-Online, 191 gelabeld
Dekking energielabels
47,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Armhoef Zuid
Labelverdeling Armhoef Zuid
LabelAandeelWoningen
A++0,5%1
A+5,2%10
A26,7%51
B15,7%30
C19,9%38
D12,0%23
E8,9%17
F8,4%16
G2,6%5
Totaal gelabeld100%191
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Armhoef Zuid vergeleken met Tilburg
LabelStavenArmhoef ZuidTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,5%
A++0,5%3,5%
A+5,2%5,9%
A26,7%35,0%
B15,7%14,2%
C19,9%20,2%
D12,0%8,3%
E8,9%4,3%
F8,4%2,6%
G2,6%1,8%

Armhoef Zuid Tilburg

Deze verdeling gaat over de 47,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Armhoef Zuid vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenArmhoef ZuidTilburg
vóór 194551,3%13,4%
1945–19644,7%14,0%
1965–19742,1%17,2%
1975–19910,5%19,9%
1992–200512,0%13,7%
2006–201429,3%12,5%
2015 en later0,0%9,3%

Armhoef Zuid Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 51,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Armhoef Zuid vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenArmhoef ZuidTilburg
Vrijstaand2,1%4,2%
Twee-onder-een-kap8,9%11,7%
Hoekwoning11,0%6,2%
Tussenwoning49,7%32,6%
Appartement28,3%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Armhoef Zuid Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
150
37,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
461 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Armhoef

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.