Postcodegebied 5021 Tilburg
Postcodegebied 5021 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Tilburg, gemeente Tilburg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5021 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.642
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 288.450
- CBS 2025
- Label A of B
- 45,5%
- EP-Online, 4.642 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 63
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 4 |
| A+++ | 1,6% | 75 |
| A++ | 1,1% | 50 |
| A+ | 4,3% | 201 |
| A | 23,2% | 1.079 |
| B | 15,2% | 704 |
| C | 27,0% | 1.254 |
| D | 13,8% | 641 |
| E | 6,7% | 311 |
| F | 4,5% | 211 |
| G | 2,4% | 112 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.642 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 4 | |
| A+++ | 1,6% | 75 | |
| A++ | 1,1% | 50 | |
| A+ | 4,3% | 201 | |
| A | 23,2% | 1.079 | |
| B | 15,2% | 704 | |
| C | 27,0% | 1.254 | |
| D | 13,8% | 641 | |
| E | 6,7% | 311 | |
| F | 4,5% | 211 | |
| G | 2,4% | 112 |
Deze verdeling gaat over 4.642 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 29,7% | 1.378 | |
| 1945–1964 | 23,4% | 1.084 | |
| 1965–1974 | 1,6% | 72 | |
| 1975–1991 | 23,5% | 1.093 | |
| 1992–2005 | 8,9% | 412 | |
| 2006–2014 | 10,1% | 469 | |
| 2015 en later | 2,9% | 134 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5021
- Afrikaanderbuurt Midden 1.081 woningen
- Afrikaanderbuurt Oost 639 woningen
- Broekhoven I 823 woningen
- Broekhoven I West 112 woningen
- Broekhoven II Oost 273 woningen
- Broekhoven II West 828 woningen
- Fatima Oost 515 woningen
- Fatima West 860 woningen
- Oude Dijk 554 woningen
- Piushaven 576 woningen
- Trouwlaan 989 woningen
- Uitvindersbuurt 1.152 woningen
- Voltterrein 278 woningen
- Zeeheldenbuurt 1.039 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.