Groenpeil

Trouwlaan in Tilburg

Buurt in wijk Trouwlaan - Uitvindersbuurt, gemeente Tilburg, postcodegebied 5021 en postcodegebied 5025 en postcodegebied 5038. 1.945 inwoners in 989 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 769 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
989
CBS 2025
Inwoners
1.945
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 281.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
61,2%
EP-Online, 769 gelabeld
Dekking energielabels
77,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Trouwlaan
Labelverdeling Trouwlaan
LabelAandeelWoningen
A++0,8%6
A+3,1%24
A41,9%322
B15,5%119
C20,7%159
D9,5%73
E3,3%25
F2,9%22
G2,5%19
Totaal gelabeld100%769
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Trouwlaan vergeleken met Tilburg
LabelStavenTrouwlaanTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%3,5%
A++0,8%3,5%
A+3,1%5,9%
A41,9%35,0%
B15,5%14,2%
C20,7%20,2%
D9,5%8,3%
E3,3%4,3%
F2,9%2,6%
G2,5%1,8%

Trouwlaan Tilburg

Deze verdeling gaat over de 77,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Trouwlaan vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenTrouwlaanTilburg
vóór 194533,4%13,4%
1945–19643,8%14,0%
1965–19741,7%17,2%
1975–199129,4%19,9%
1992–20053,3%13,7%
2006–201428,0%12,5%
2015 en later0,5%9,3%

Trouwlaan Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Trouwlaan vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenTrouwlaanTilburg
Vrijstaand0,3%4,2%
Twee-onder-een-kap6,8%11,7%
Hoekwoning4,4%6,2%
Tussenwoning38,0%32,6%
Appartement50,6%45,3%
Onbekend type0,0%0,0%

Trouwlaan Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
125
12,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
341 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Trouwlaan - Uitvindersbuurt

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.