Postcodegebied 5056 Tilburg
Postcodegebied 5056 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Tilburg, gemeente Tilburg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5056 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.962
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 531.465
- CBS 2025
- Label A of B
- 58,4%
- EP-Online, 2.962 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 60
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,9% | 87 |
| A+++ | 7,8% | 230 |
| A++ | 1,9% | 57 |
| A+ | 4,3% | 126 |
| A | 20,0% | 593 |
| B | 21,5% | 638 |
| C | 25,7% | 762 |
| D | 8,4% | 249 |
| E | 4,5% | 133 |
| F | 1,6% | 47 |
| G | 1,4% | 40 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.962 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,9% | 87 | |
| A+++ | 7,8% | 230 | |
| A++ | 1,9% | 57 | |
| A+ | 4,3% | 126 | |
| A | 20,0% | 593 | |
| B | 21,5% | 638 | |
| C | 25,7% | 762 | |
| D | 8,4% | 249 | |
| E | 4,5% | 133 | |
| F | 1,6% | 47 | |
| G | 1,4% | 40 |
Deze verdeling gaat over 2.962 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 3,4% | 100 | |
| 1945–1964 | 7,1% | 211 | |
| 1965–1974 | 29,1% | 861 | |
| 1975–1991 | 24,1% | 714 | |
| 1992–2005 | 15,6% | 463 | |
| 2006–2014 | 6,2% | 184 | |
| 2015 en later | 14,5% | 429 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5056
- Bedrijventerrein Enschot 51 woningen
- Berkel Noord 1.024 woningen
- Berkelse Akkers 377 woningen
- Eikenbosch 767 woningen
- Enschot Midden 502 woningen
- Enschot Oost 486 woningen
- Enschot Zuid 105 woningen
- Enschotse Akkers 155 woningen
- Koningsoord 860 woningen
- Oostkamer Oost 101 woningen
- Rauwbraken 589 woningen
- Ruiven 741 woningen
- Zeshoeven 1.181 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.