Groenpeil

Berkel Noord in Tilburg

Buurt in wijk Berkel-Enschot, gemeente Tilburg, postcodegebied 5056 en postcodegebied 5057. 2.435 inwoners in 1.024 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 682 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,9%.

Woningen
1.024
CBS 2025
Inwoners
2.435
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 466.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
76,4%
EP-Online, 682 gelabeld
Dekking energielabels
66,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Berkel Noord
Labelverdeling Berkel Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++0,7%5
A++0,6%4
A+8,7%59
A37,1%253
B29,0%198
C17,2%117
D3,1%21
E1,2%8
F1,0%7
G1,2%8
Totaal gelabeld100%682
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%597
A+++3,8%2.879
A++3,6%2.688
A+6,1%4.612
A34,3%25.795
B14,2%10.705
C20,3%15.269
D8,3%6.255
E4,3%3.205
F2,5%1.891
G1,6%1.229
Totaal gelabeld100%75.125
Energielabels Berkel Noord vergeleken met Tilburg
LabelStavenBerkel NoordTilburg
A++++0,3%0,8%
A+++0,7%3,8%
A++0,6%3,6%
A+8,7%6,1%
A37,1%34,3%
B29,0%14,2%
C17,2%20,3%
D3,1%8,3%
E1,2%4,3%
F1,0%2,5%
G1,2%1,6%

Berkel Noord Tilburg

Deze verdeling gaat over de 66,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Berkel Noord vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenBerkel NoordTilburg
vóór 19454,1%13,5%
1945–19643,2%14,1%
1965–19743,4%17,3%
1975–199141,3%19,9%
1992–200511,1%13,7%
2006–201429,2%12,1%
2015 en later7,6%9,4%

Berkel Noord Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Berkel Noord vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenBerkel NoordTilburg
Vrijstaand17,3%4,2%
Twee-onder-een-kap33,9%11,5%
Hoekwoning8,2%6,5%
Tussenwoning26,5%32,7%
Appartement14,1%45,2%
Onbekend type0,0%0,0%

Berkel Noord Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
420
41,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.687 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Berkel-Enschot

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.