Postcodegebied 5071 Tilburg
Postcodegebied 5071 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Tilburg, gemeente Tilburg. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5071 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.213
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 481.128
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,7%
- EP-Online, 2.213 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 49
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 4,7% | 105 |
| A+++ | 3,5% | 77 |
| A++ | 2,6% | 57 |
| A+ | 3,5% | 77 |
| A | 23,9% | 528 |
| B | 22,6% | 500 |
| C | 24,1% | 533 |
| D | 7,1% | 158 |
| E | 3,8% | 85 |
| F | 1,9% | 43 |
| G | 2,3% | 50 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.213 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 4,7% | 105 | |
| A+++ | 3,5% | 77 | |
| A++ | 2,6% | 57 | |
| A+ | 3,5% | 77 | |
| A | 23,9% | 528 | |
| B | 22,6% | 500 | |
| C | 24,1% | 533 | |
| D | 7,1% | 158 | |
| E | 3,8% | 85 | |
| F | 1,9% | 43 | |
| G | 2,3% | 50 |
Deze verdeling gaat over 2.213 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,7% | 148 | |
| 1945–1964 | 7,9% | 174 | |
| 1965–1974 | 18,3% | 406 | |
| 1975–1991 | 28,1% | 622 | |
| 1992–2005 | 21,8% | 482 | |
| 2006–2014 | 7,9% | 174 | |
| 2015 en later | 9,4% | 207 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5071
- Achthoeven 700 woningen
- Bedrijventerrein Kreitenmolen 82 woningen
- Buitengebied Udenhout Noord 100 woningen
- Buitengebied Udenhout Zuid-West 81 woningen
- De Kuil 821 woningen
- De Mortel 338 woningen
- Den Bogerd 266 woningen
- Zeshoeven 1.181 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.