Groenpeil

Buitengebied Udenhout Noord in Tilburg

Buurt in wijk Udenhout, gemeente Tilburg, postcodegebied 5071. 285 inwoners in 100 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 39 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 25,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
100
CBS 2025
Inwoners
285
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 636.000
CBS 2025, gemeente € 339.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
25,6%
EP-Online, 39 gelabeld
Dekking energielabels
39,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Udenhout Noord
Labelverdeling Buitengebied Udenhout Noord
LabelAandeelWoningen
A+++5,1%2
A+2,6%1
A15,4%6
B2,6%1
C23,1%9
D10,3%4
E12,8%5
F12,8%5
G15,4%6
Totaal gelabeld100%39
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
Ter vergelijking: gemeente Tilburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%581
A+++3,5%2.624
A++3,5%2.611
A+5,9%4.414
A35,0%26.377
B14,2%10.695
C20,2%15.211
D8,3%6.228
E4,3%3.273
F2,6%1.936
G1,8%1.321
Totaal gelabeld100%75.271
Energielabels Buitengebied Udenhout Noord vergeleken met Tilburg
LabelStavenBuitengebied Udenhout NoordTilburg
A++++0,0%0,8%
A+++5,1%3,5%
A++0,0%3,5%
A+2,6%5,9%
A15,4%35,0%
B2,6%14,2%
C23,1%20,2%
D10,3%8,3%
E12,8%4,3%
F12,8%2,6%
G15,4%1,8%

Buitengebied Udenhout Noord Tilburg

Deze verdeling gaat over de 39,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Udenhout Noord vergeleken met Tilburg
BouwperiodeStavenBuitengebied Udenhout NoordTilburg
vóór 194548,7%13,4%
1945–196417,9%14,0%
1965–19747,7%17,2%
1975–19912,6%19,9%
1992–200510,3%13,7%
2006–20147,7%12,5%
2015 en later5,1%9,3%

Buitengebied Udenhout Noord Tilburg

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 48,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Udenhout Noord vergeleken met Tilburg
WoningtypeStavenBuitengebied Udenhout NoordTilburg
Vrijstaand69,2%4,2%
Twee-onder-een-kap20,5%11,7%
Hoekwoning2,6%6,2%
Tussenwoning0,0%32,6%
Appartement0,0%45,3%
Onbekend type7,7%0,0%

Buitengebied Udenhout Noord Tilburg

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
29
29,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
252 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Udenhout

Alle buurten in Tilburg

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.