Postcodegebied 5482 Meierijstad
Postcodegebied 5482 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Meierijstad, gemeente Meierijstad. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5482 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.683
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 464.212
- CBS 2025
- Label A of B
- 59,8%
- EP-Online, 3.683 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 75
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 46 |
| A+++ | 1,5% | 54 |
| A++ | 1,3% | 49 |
| A+ | 5,2% | 192 |
| A | 32,8% | 1.209 |
| B | 17,7% | 653 |
| C | 23,5% | 866 |
| D | 7,3% | 270 |
| E | 5,2% | 190 |
| F | 2,1% | 79 |
| G | 2,0% | 75 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.683 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 46 | |
| A+++ | 1,5% | 54 | |
| A++ | 1,3% | 49 | |
| A+ | 5,2% | 192 | |
| A | 32,8% | 1.209 | |
| B | 17,7% | 653 | |
| C | 23,5% | 866 | |
| D | 7,3% | 270 | |
| E | 5,2% | 190 | |
| F | 2,1% | 79 | |
| G | 2,0% | 75 |
Deze verdeling gaat over 3.683 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 4,7% | 173 | |
| 1945–1964 | 21,0% | 774 | |
| 1965–1974 | 23,9% | 880 | |
| 1975–1991 | 14,7% | 542 | |
| 1992–2005 | 19,4% | 713 | |
| 2006–2014 | 9,0% | 333 | |
| 2015 en later | 7,3% | 268 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5482
- Boschweg Noordoost 1.016 woningen
- Buitengebied Broekkant 136 woningen
- Buitengebied Molendijk 259 woningen
- De Beemd 1 887 woningen
- De Beemd 3 243 woningen
- Hoevenbraak 948 woningen
- Hopstraat 390 woningen
- Hulzebraak 783 woningen
- Molendijk 66 woningen
- Schijndel Centrum 1 579 woningen
- Schijndel Centrum 3 333 woningen
- Wijbosch 515 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.