Groenpeil

Hoevenbraak in Meierijstad

Buurt in wijk Schijndel, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5481 en postcodegebied 5482. 2.030 inwoners in 948 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 702 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
948
CBS 2025
Inwoners
2.030
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 363.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
50,1%
EP-Online, 702 gelabeld
Dekking energielabels
74,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hoevenbraak
Labelverdeling Hoevenbraak
LabelAandeelWoningen
A+++0,3%2
A++1,7%12
A+8,0%56
A29,5%207
B10,7%75
C28,2%198
D9,7%68
E7,5%53
F3,7%26
G0,7%5
Totaal gelabeld100%702
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%344
A+++5,1%1.141
A++2,5%561
A+4,9%1.094
A32,8%7.382
B17,6%3.948
C22,7%5.094
D5,6%1.269
E3,4%761
F2,0%454
G2,0%442
Totaal gelabeld100%22.490
Energielabels Hoevenbraak vergeleken met Meierijstad
LabelStavenHoevenbraakMeierijstad
A++++0,0%1,5%
A+++0,3%5,1%
A++1,7%2,5%
A+8,0%4,9%
A29,5%32,8%
B10,7%17,6%
C28,2%22,7%
D9,7%5,6%
E7,5%3,4%
F3,7%2,0%
G0,7%2,0%

Hoevenbraak Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 74,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoevenbraak vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenHoevenbraakMeierijstad
vóór 19450,4%5,6%
1945–196445,4%13,0%
1965–197432,9%15,7%
1975–19916,1%24,8%
1992–200512,3%15,9%
2006–20141,7%13,1%
2015 en later1,1%11,9%

Hoevenbraak Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 45,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hoevenbraak vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenHoevenbraakMeierijstad
Vrijstaand5,7%18,2%
Twee-onder-een-kap32,2%22,7%
Hoekwoning12,5%8,7%
Tussenwoning33,5%25,9%
Appartement16,1%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Hoevenbraak Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
266
28,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
950 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Schijndel

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.