Postcodegebied 5591 Heeze-Leende
Postcodegebied 5591 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Heeze-Leende, gemeente Heeze-Leende. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5591 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.708
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 499.314
- CBS 2025
- Label A of B
- 62,8%
- EP-Online, 2.708 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 37
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,5% | 69 |
| A+++ | 7,3% | 199 |
| A++ | 1,6% | 42 |
| A+ | 2,6% | 70 |
| A | 30,6% | 828 |
| B | 18,2% | 492 |
| C | 24,3% | 658 |
| D | 5,2% | 140 |
| E | 3,4% | 91 |
| F | 2,3% | 62 |
| G | 2,1% | 57 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.708 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,5% | 69 | |
| A+++ | 7,3% | 199 | |
| A++ | 1,6% | 42 | |
| A+ | 2,6% | 70 | |
| A | 30,6% | 828 | |
| B | 18,2% | 492 | |
| C | 24,3% | 658 | |
| D | 5,2% | 140 | |
| E | 3,4% | 91 | |
| F | 2,3% | 62 | |
| G | 2,1% | 57 |
Deze verdeling gaat over 2.708 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,8% | 183 | |
| 1945–1964 | 12,6% | 340 | |
| 1965–1974 | 23,2% | 627 | |
| 1975–1991 | 24,4% | 662 | |
| 1992–2005 | 8,8% | 237 | |
| 2006–2014 | 10,1% | 273 | |
| 2015 en later | 14,3% | 386 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5591
- Buitengebied Heeze West 55 woningen
- Centrum 224 woningen
- De Bulders Oost 212 woningen
- De Bulders West 135 woningen
- Emmerik 363 woningen
- Engelse Tuin 636 woningen
- Ginderover 241 woningen
- Nieuwe Hoeven Noord 505 woningen
- Nieuwe Hoeven Zuid 591 woningen
- Nieuwendijk 253 woningen
- Oudenmolen 496 woningen
- Strabrecht 121 woningen
- Weibossen 415 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.