Postcodegebied 6002 Weert
Postcodegebied 6002 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Weert, gemeente Weert. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6002 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.002
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 388.975
- CBS 2025
- Label A of B
- 45,9%
- EP-Online, 2.002 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 23
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 2 |
| A+++ | 2,2% | 45 |
| A++ | 0,3% | 7 |
| A+ | 3,7% | 74 |
| A | 23,9% | 479 |
| B | 15,5% | 311 |
| C | 20,2% | 404 |
| D | 5,4% | 108 |
| E | 2,0% | 40 |
| F | 3,0% | 60 |
| G | 23,6% | 472 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.002 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 2 | |
| A+++ | 2,2% | 45 | |
| A++ | 0,3% | 7 | |
| A+ | 3,7% | 74 | |
| A | 23,9% | 479 | |
| B | 15,5% | 311 | |
| C | 20,2% | 404 | |
| D | 5,4% | 108 | |
| E | 2,0% | 40 | |
| F | 3,0% | 60 | |
| G | 23,6% | 472 |
Deze verdeling gaat over 2.002 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,8% | 57 | |
| 1945–1964 | 31,4% | 628 | |
| 1965–1974 | 14,7% | 295 | |
| 1975–1991 | 34,7% | 695 | |
| 1992–2005 | 12,0% | 241 | |
| 2006–2014 | 2,1% | 43 | |
| 2015 en later | 2,1% | 43 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6002
- Boshoven buitengebied 57 woningen
- Boshoven-Vrakker 2.457 woningen
- Centrum-Noord 119 woningen
- Oud-Boshoven 162 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.