Groenpeil

Boshoven-Vrakker in Weert

Buurt in wijk Wijk 01 Boshoven, gemeente Weert, postcodegebied 6002. 5.595 inwoners in 2.457 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.315 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,9%.

Woningen
2.457
CBS 2025
Inwoners
5.595
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 343.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
61,1%
EP-Online, 1.315 gelabeld
Dekking energielabels
53,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Boshoven-Vrakker
Labelverdeling Boshoven-Vrakker
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%9
A++0,5%6
A+5,4%71
A35,1%461
B19,5%257
C28,4%373
D6,9%91
E2,1%28
F0,9%12
G0,5%7
Totaal gelabeld100%1.315
Ter vergelijking: gemeente Weert
Ter vergelijking: gemeente Weert
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%138
A+++2,9%438
A++1,5%233
A+2,6%396
A30,0%4.506
B18,0%2.701
C22,2%3.338
D9,1%1.371
E4,5%684
F2,8%423
G5,4%809
Totaal gelabeld100%15.037
Energielabels Boshoven-Vrakker vergeleken met Weert
LabelStavenBoshoven-VrakkerWeert
A++++0,0%0,9%
A+++0,7%2,9%
A++0,5%1,5%
A+5,4%2,6%
A35,1%30,0%
B19,5%18,0%
C28,4%22,2%
D6,9%9,1%
E2,1%4,5%
F0,9%2,8%
G0,5%5,4%

Boshoven-Vrakker Weert

Deze verdeling gaat over de 53,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Boshoven-Vrakker vergeleken met Weert
BouwperiodeStavenBoshoven-VrakkerWeert
vóór 19451,4%6,0%
1945–19645,7%24,7%
1965–197421,1%17,0%
1975–199152,2%24,1%
1992–200517,9%12,5%
2006–20141,5%10,4%
2015 en later0,3%5,4%

Boshoven-Vrakker Weert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 52,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Boshoven-Vrakker vergeleken met Weert
WoningtypeStavenBoshoven-VrakkerWeert
Vrijstaand17,3%16,8%
Twee-onder-een-kap24,0%20,8%
Hoekwoning9,4%6,7%
Tussenwoning33,9%17,4%
Appartement15,4%34,2%
Onbekend type0,0%4,1%

Boshoven-Vrakker Weert

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
1.172
47,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
4.220 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Boshoven

Alle buurten in Weert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.