Postcodegebied 6003 Weert
Postcodegebied 6003 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Weert, gemeente Weert. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6003 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.291
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 489.017
- CBS 2025
- Label A of B
- 82,0%
- EP-Online, 1.291 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 15
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,5% | 32 |
| A+++ | 7,9% | 102 |
| A++ | 1,9% | 24 |
| A+ | 3,3% | 42 |
| A | 42,3% | 546 |
| B | 24,2% | 312 |
| C | 10,9% | 141 |
| D | 2,6% | 33 |
| E | 0,9% | 12 |
| F | 1,5% | 20 |
| G | 2,1% | 27 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.291 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,5% | 32 | |
| A+++ | 7,9% | 102 | |
| A++ | 1,9% | 24 | |
| A+ | 3,3% | 42 | |
| A | 42,3% | 546 | |
| B | 24,2% | 312 | |
| C | 10,9% | 141 | |
| D | 2,6% | 33 | |
| E | 0,9% | 12 | |
| F | 1,5% | 20 | |
| G | 2,1% | 27 |
Deze verdeling gaat over 1.291 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,0% | 64 | |
| 1945–1964 | 5,9% | 76 | |
| 1965–1974 | 4,8% | 62 | |
| 1975–1991 | 10,8% | 139 | |
| 1992–2005 | 39,3% | 508 | |
| 2006–2014 | 21,8% | 282 | |
| 2015 en later | 12,4% | 160 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6003
- Hulshoven buitengebied 69 woningen
- Hushoven 77 woningen
- Laar 274 woningen
- Laar buitengebied 138 woningen
- Laarveld 567 woningen
- Molenakker 1.192 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.