Groenpeil

Laar in Weert

Buurt in wijk Wijk 02 Laar en Hushoven, gemeente Weert, postcodegebied 6003. 645 inwoners in 274 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 119 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,9%.

Woningen
274
CBS 2025
Inwoners
645
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 399.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
55,5%
EP-Online, 119 gelabeld
Dekking energielabels
43,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Laar
Labelverdeling Laar
LabelAandeelWoningen
A+++1,7%2
A+1,7%2
A36,1%43
B16,0%19
C31,1%37
D5,0%6
E2,5%3
F3,4%4
G2,5%3
Totaal gelabeld100%119
Ter vergelijking: gemeente Weert
Ter vergelijking: gemeente Weert
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%138
A+++2,9%438
A++1,5%233
A+2,6%396
A30,0%4.506
B18,0%2.701
C22,2%3.338
D9,1%1.371
E4,5%684
F2,8%423
G5,4%809
Totaal gelabeld100%15.037
Energielabels Laar vergeleken met Weert
LabelStavenLaarWeert
A++++0,0%0,9%
A+++1,7%2,9%
A++0,0%1,5%
A+1,7%2,6%
A36,1%30,0%
B16,0%18,0%
C31,1%22,2%
D5,0%9,1%
E2,5%4,5%
F3,4%2,8%
G2,5%5,4%

Laar Weert

Deze verdeling gaat over de 43,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Laar vergeleken met Weert
BouwperiodeStavenLaarWeert
vóór 19456,7%6,0%
1945–196416,0%24,7%
1965–197422,7%17,0%
1975–199121,0%24,1%
1992–200523,5%12,5%
2006–20149,2%10,4%
2015 en later0,8%5,4%

Laar Weert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 23,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Laar vergeleken met Weert
WoningtypeStavenLaarWeert
Vrijstaand39,5%16,8%
Twee-onder-een-kap37,8%20,8%
Hoekwoning11,8%6,7%
Tussenwoning10,9%17,4%
Appartement0,0%34,2%
Onbekend type0,0%4,1%

Laar Weert

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
127
46,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
551 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Laar en Hushoven

Alle buurten in Weert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.