Postcodegebied 6121 Sittard-Geleen
Postcodegebied 6121 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Sittard-Geleen, gemeente Sittard-Geleen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6121 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.568
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 316.151
- CBS 2025
- Label A of B
- 64,5%
- EP-Online, 1.568 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 16
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 5 |
| A+++ | 2,5% | 39 |
| A++ | 1,7% | 27 |
| A+ | 3,2% | 50 |
| A | 33,8% | 530 |
| B | 23,0% | 361 |
| C | 22,3% | 349 |
| D | 4,8% | 76 |
| E | 3,1% | 48 |
| F | 1,9% | 30 |
| G | 3,4% | 53 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.568 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 5 | |
| A+++ | 2,5% | 39 | |
| A++ | 1,7% | 27 | |
| A+ | 3,2% | 50 | |
| A | 33,8% | 530 | |
| B | 23,0% | 361 | |
| C | 22,3% | 349 | |
| D | 4,8% | 76 | |
| E | 3,1% | 48 | |
| F | 1,9% | 30 | |
| G | 3,4% | 53 |
Deze verdeling gaat over 1.568 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,7% | 89 | |
| 1945–1964 | 8,1% | 127 | |
| 1965–1974 | 12,6% | 197 | |
| 1975–1991 | 34,2% | 537 | |
| 1992–2005 | 26,4% | 414 | |
| 2006–2014 | 10,5% | 164 | |
| 2015 en later | 2,6% | 40 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6121
- Born 1.204 woningen
- Graetheide 108 woningen
- Hondsbroek 1.278 woningen
- Obbicht 843 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.