Groenpeil

Obbicht in Sittard-Geleen

Buurt in wijk Wijk 07 Obbicht en Papenhoven, gemeente Sittard-Geleen, postcodegebied 6121 en postcodegebied 6125. 1.830 inwoners in 843 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 437 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,8%.

Woningen
843
CBS 2025
Inwoners
1.830
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 316.000
CBS 2025, gemeente € 271.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
42,6%
EP-Online, 437 gelabeld
Dekking energielabels
51,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Obbicht
Labelverdeling Obbicht
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,7%3
A++0,7%3
A+3,7%16
A22,9%100
B14,4%63
C22,2%97
D14,6%64
E8,2%36
F5,9%26
G6,4%28
Totaal gelabeld100%437
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
Ter vergelijking: gemeente Sittard-Geleen
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%121
A+++2,0%592
A++1,3%388
A+3,9%1.120
A26,0%7.542
B18,2%5.263
C22,1%6.397
D10,8%3.132
E7,2%2.083
F4,5%1.312
G3,6%1.033
Totaal gelabeld100%28.983
Energielabels Obbicht vergeleken met Sittard-Geleen
LabelStavenObbichtSittard-Geleen
A++++0,2%0,4%
A+++0,7%2,0%
A++0,7%1,3%
A+3,7%3,9%
A22,9%26,0%
B14,4%18,2%
C22,2%22,1%
D14,6%10,8%
E8,2%7,2%
F5,9%4,5%
G6,4%3,6%

Obbicht Sittard-Geleen

Deze verdeling gaat over de 51,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Obbicht vergeleken met Sittard-Geleen
BouwperiodeStavenObbichtSittard-Geleen
vóór 194514,9%10,6%
1945–196417,4%24,2%
1965–197420,6%19,2%
1975–199134,3%21,0%
1992–20058,0%13,1%
2006–20143,9%6,9%
2015 en later0,9%4,9%

Obbicht Sittard-Geleen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 34,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Obbicht vergeleken met Sittard-Geleen
WoningtypeStavenObbichtSittard-Geleen
Vrijstaand24,9%10,9%
Twee-onder-een-kap46,0%23,0%
Hoekwoning6,2%7,4%
Tussenwoning9,4%15,7%
Appartement13,5%42,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Obbicht Sittard-Geleen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
337
40,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.073 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 Obbicht en Papenhoven

Alle buurten in Sittard-Geleen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.