Groenpeil

Postcodegebied 6221 Maastricht

Postcodegebied 6221 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Maastricht, gemeente Maastricht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6221 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
4.338
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 328.885
CBS 2025
Label A of B
57,0%
EP-Online, 4.338 gelabeld
Publieke laadpunten
51
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 6221
Labelverdeling postcodegebied 6221
LabelAandeelWoningen
A+++0,0%2
A++0,9%41
A+7,3%317
A32,8%1.425
B15,8%686
C20,7%900
D8,7%379
E5,4%236
F4,1%180
G4,0%172
Totaal gelabeld100%4.338
Energielabels in postcodegebied 6221
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A+++0,0%2
A++0,9%41
A+7,3%317
A32,8%1.425
B15,8%686
C20,7%900
D8,7%379
E5,4%236
F4,1%180
G4,0%172

Deze verdeling gaat over 4.338 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 6221
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194534,3%1.486
1945–196410,1%440
1965–19740,1%6
1975–199117,7%768
1992–200530,6%1.328
2006–20146,4%277
2015 en later0,8%33

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 6221

Alle buurten in Maastricht

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.