Postcodegebied 6369 Simpelveld
Postcodegebied 6369 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Simpelveld, gemeente Simpelveld. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6369 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.699
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 286.766
- CBS 2025
- Label A of B
- 36,0%
- EP-Online, 1.699 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 20
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,9% | 50 |
| A+++ | 0,1% | 1 |
| A++ | 0,6% | 11 |
| A+ | 5,5% | 94 |
| A | 16,7% | 283 |
| B | 10,2% | 173 |
| C | 24,2% | 411 |
| D | 20,1% | 341 |
| E | 9,4% | 159 |
| F | 5,5% | 93 |
| G | 4,9% | 83 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.699 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,9% | 50 | |
| A+++ | 0,1% | 1 | |
| A++ | 0,6% | 11 | |
| A+ | 5,5% | 94 | |
| A | 16,7% | 283 | |
| B | 10,2% | 173 | |
| C | 24,2% | 411 | |
| D | 20,1% | 341 | |
| E | 9,4% | 159 | |
| F | 5,5% | 93 | |
| G | 4,9% | 83 |
Deze verdeling gaat over 1.699 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 15,5% | 264 | |
| 1945–1964 | 18,6% | 316 | |
| 1965–1974 | 27,1% | 460 | |
| 1975–1991 | 19,6% | 333 | |
| 1992–2005 | 8,8% | 149 | |
| 2006–2014 | 7,4% | 126 | |
| 2015 en later | 3,0% | 51 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6369
- Huls 157 woningen
- Hulsveld 726 woningen
- Molsberg-Rodeput 410 woningen
- Simpelveld 1.261 woningen
- Verspreide huizen 71 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.