Simpelveld
Gemeente Simpelveld in Limburg, 10.270 inwoners en 5.162 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 5.162
- CBS 2025
- Inwoners
- 10.270
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 274.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 37,4%
- van 2.907 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 56,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,0% | 57 |
| A+++ | 0,3% | 8 |
| A++ | 0,6% | 16 |
| A+ | 3,9% | 114 |
| A | 18,5% | 539 |
| B | 12,1% | 353 |
| C | 24,7% | 718 |
| D | 16,9% | 492 |
| E | 10,5% | 305 |
| F | 5,6% | 163 |
| G | 4,9% | 142 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.907 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,0% | 57 | |
| A+++ | 0,3% | 8 | |
| A++ | 0,6% | 16 | |
| A+ | 3,9% | 114 | |
| A | 18,5% | 539 | |
| B | 12,1% | 353 | |
| C | 24,7% | 718 | |
| D | 16,9% | 492 | |
| E | 10,5% | 305 | |
| F | 5,6% | 163 | |
| G | 4,9% | 142 |
Deze verdeling gaat over de 56,3% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 2.907 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 15,0% | 437 | |
| 1945–1964 | 19,4% | 564 | |
| 1965–1974 | 24,8% | 720 | |
| 1975–1991 | 23,8% | 693 | |
| 1992–2005 | 8,7% | 252 | |
| 2006–2014 | 5,7% | 166 | |
| 2015 en later | 2,6% | 75 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 15,3% | 446 | |
| Twee-onder-een-kap | 29,7% | 863 | |
| Hoekwoning | 8,5% | 247 | |
| Tussenwoning | 14,3% | 417 | |
| Appartement | 29,2% | 849 | |
| Onbekend type | 2,9% | 85 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 2.355
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 10,0 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 45,6
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 38
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Simpelveld
8 buurten met voldoende data. 1 buurt heeft te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgt geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Bocholtz | 2.133 | 41,0% | 49,7% |
| Bocholtzerheide | 219 | 22,1% | 39,3% |
| Huls | 157 | 19,7% | 48,4% |
| Hulsveld | 726 | 44,9% | 56,7% |
| Molsberg-Rodeput | 410 | 58,5% | 48,8% |
| Prickart-Broek | 118 | 36,2% | 39,8% |
| Simpelveld | 1.261 | 32,2% | 70,7% |
| Verspreide huizen | 71 | 6,7% | 100,0% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Simpelveld
- Postcodegebied 6351 Simpelveld
- Postcodegebied 6369 Simpelveld
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 56,3% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.