Postcodegebied 7271 Berkelland
Postcodegebied 7271 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Berkelland, gemeente Berkelland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7271 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.185
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 361.123
- CBS 2025
- Label A of B
- 65,7%
- EP-Online, 2.185 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 26
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 12 |
| A+++ | 1,5% | 32 |
| A++ | 0,9% | 19 |
| A+ | 6,2% | 135 |
| A | 38,5% | 842 |
| B | 18,1% | 395 |
| C | 22,2% | 485 |
| D | 5,4% | 118 |
| E | 2,6% | 57 |
| F | 1,6% | 34 |
| G | 2,6% | 56 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.185 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 12 | |
| A+++ | 1,5% | 32 | |
| A++ | 0,9% | 19 | |
| A+ | 6,2% | 135 | |
| A | 38,5% | 842 | |
| B | 18,1% | 395 | |
| C | 22,2% | 485 | |
| D | 5,4% | 118 | |
| E | 2,6% | 57 | |
| F | 1,6% | 34 | |
| G | 2,6% | 56 |
Deze verdeling gaat over 2.185 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 9,5% | 208 | |
| 1945–1964 | 11,3% | 247 | |
| 1965–1974 | 22,2% | 486 | |
| 1975–1991 | 23,2% | 508 | |
| 1992–2005 | 15,1% | 331 | |
| 2006–2014 | 14,0% | 305 | |
| 2015 en later | 4,6% | 100 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7271
- Borculo Centrum 522 woningen
- De Koppel 407 woningen
- De Maat 412 woningen
- Elbrink 216 woningen
- Hambroek 427 woningen
- Nieuw Boer 188 woningen
- Noord 453 woningen
- Oostenrijkse Buurt 330 woningen
- Schollenkamp 206 woningen
- Verspreide huizen Borculo 214 woningen
- West 152 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.