Postcodegebied 7325 Apeldoorn
Postcodegebied 7325 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Apeldoorn, gemeente Apeldoorn. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7325 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.307
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 441.137
- CBS 2025
- Label A of B
- 94,6%
- EP-Online, 3.307 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 62
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 49 |
| A+++ | 4,2% | 138 |
| A++ | 1,8% | 58 |
| A+ | 5,2% | 173 |
| A | 59,8% | 1.978 |
| B | 22,2% | 734 |
| C | 3,7% | 124 |
| D | 0,3% | 9 |
| E | 0,2% | 6 |
| F | 0,4% | 13 |
| G | 0,8% | 25 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.307 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,5% | 49 | |
| A+++ | 4,2% | 138 | |
| A++ | 1,8% | 58 | |
| A+ | 5,2% | 173 | |
| A | 59,8% | 1.978 | |
| B | 22,2% | 734 | |
| C | 3,7% | 124 | |
| D | 0,3% | 9 | |
| E | 0,2% | 6 | |
| F | 0,4% | 13 | |
| G | 0,8% | 25 |
Deze verdeling gaat over 3.307 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,3% | 76 | |
| 1945–1964 | 1,1% | 38 | |
| 1965–1974 | 0,1% | 4 | |
| 1975–1991 | 1,6% | 54 | |
| 1992–2005 | 73,1% | 2.417 | |
| 2006–2014 | 15,5% | 513 | |
| 2015 en later | 6,2% | 205 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7325
- Groot Zonnehoeve 677 woningen
- Osseveld-Oost 1.970 woningen
- Woudhuis 2.443 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.