Postcodegebied 7461 Rijssen-Holten
Postcodegebied 7461 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Rijssen-Holten, gemeente Rijssen-Holten. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7461 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.751
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 385.169
- CBS 2025
- Label A of B
- 65,2%
- EP-Online, 2.751 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 51
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 8,3% | 229 |
| A+++ | 6,0% | 164 |
| A++ | 3,7% | 103 |
| A+ | 4,8% | 133 |
| A | 27,6% | 760 |
| B | 14,8% | 406 |
| C | 17,6% | 483 |
| D | 5,7% | 158 |
| E | 4,7% | 130 |
| F | 2,7% | 75 |
| G | 4,0% | 110 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.751 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 8,3% | 229 | |
| A+++ | 6,0% | 164 | |
| A++ | 3,7% | 103 | |
| A+ | 4,8% | 133 | |
| A | 27,6% | 760 | |
| B | 14,8% | 406 | |
| C | 17,6% | 483 | |
| D | 5,7% | 158 | |
| E | 4,7% | 130 | |
| F | 2,7% | 75 | |
| G | 4,0% | 110 |
Deze verdeling gaat over 2.751 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,6% | 237 | |
| 1945–1964 | 11,7% | 323 | |
| 1965–1974 | 18,1% | 499 | |
| 1975–1991 | 19,5% | 537 | |
| 1992–2005 | 13,9% | 382 | |
| 2006–2014 | 8,7% | 239 | |
| 2015 en later | 19,4% | 534 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7461
- Dannenberg 125 woningen
- De Lage Es 675 woningen
- De Mors en Plaagslagen 136 woningen
- Hangerad en Oosterhofesch 480 woningen
- Het Opbroek noord 197 woningen
- Het Opbroek zuid 264 woningen
- Hofstee en De Delle 562 woningen
- Kern rand Noord 386 woningen
- Kern-Rijssen 678 woningen
- Nieuwland en Lentfert 818 woningen
- Plan Zuid 1.251 woningen
- Stokmansveld en De Waterhoek 146 woningen
- Veeneslagen Oost 1.055 woningen
- Verspreide huizen Nieuwland en omgeving 66 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.