Groenpeil

Kern-Rijssen in Rijssen-Holten

Buurt in wijk Wijk 00 Stad Rijssen, gemeente Rijssen-Holten, postcodegebied 7461 en postcodegebied 7462. 1.045 inwoners in 678 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 403 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 76,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,7%.

Woningen
678
CBS 2025
Inwoners
1.045
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 311.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
76,9%
EP-Online, 403 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern-Rijssen
Labelverdeling Kern-Rijssen
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++10,4%42
A++1,7%7
A+8,2%33
A39,5%159
B16,9%68
C12,2%49
D3,2%13
E2,2%9
F2,5%10
G3,0%12
Totaal gelabeld100%403
Ter vergelijking: gemeente Rijssen-Holten
Ter vergelijking: gemeente Rijssen-Holten
LabelAandeelWoningen
A++++3,6%330
A+++4,4%402
A++2,7%250
A+4,4%403
A29,3%2.687
B17,4%1.594
C20,7%1.903
D7,2%659
E4,6%425
F2,6%243
G3,1%281
Totaal gelabeld100%9.177
Energielabels Kern-Rijssen vergeleken met Rijssen-Holten
LabelStavenKern-RijssenRijssen-Holten
A++++0,2%3,6%
A+++10,4%4,4%
A++1,7%2,7%
A+8,2%4,4%
A39,5%29,3%
B16,9%17,4%
C12,2%20,7%
D3,2%7,2%
E2,2%4,6%
F2,5%2,6%
G3,0%3,1%

Kern-Rijssen Rijssen-Holten

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern-Rijssen vergeleken met Rijssen-Holten
BouwperiodeStavenKern-RijssenRijssen-Holten
vóór 19459,7%7,0%
1945–19642,5%11,2%
1965–197416,1%20,7%
1975–199124,3%24,1%
1992–200513,2%17,8%
2006–201417,6%9,2%
2015 en later16,6%10,0%

Kern-Rijssen Rijssen-Holten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 24,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern-Rijssen vergeleken met Rijssen-Holten
WoningtypeStavenKern-RijssenRijssen-Holten
Vrijstaand8,4%19,6%
Twee-onder-een-kap3,0%25,1%
Hoekwoning2,2%9,4%
Tussenwoning2,7%22,0%
Appartement83,6%20,4%
Onbekend type0,0%3,5%

Kern-Rijssen Rijssen-Holten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
98
14,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
222 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Stad Rijssen

Alle buurten in Rijssen-Holten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.