Postcodegebied 7973 Westerveld
Postcodegebied 7973 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Westerveld, gemeente Westerveld. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7973 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 188
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 437.063
- CBS 2025
- Label A of B
- 45,2%
- EP-Online, 188 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 3
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 6,4% | 12 |
| A++ | 0,5% | 1 |
| A+ | 2,7% | 5 |
| A | 20,2% | 38 |
| B | 15,4% | 29 |
| C | 35,1% | 66 |
| D | 8,0% | 15 |
| E | 3,2% | 6 |
| F | 5,3% | 10 |
| G | 3,2% | 6 |
| Totaal gelabeld | 100% | 188 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 6,4% | 12 | |
| A++ | 0,5% | 1 | |
| A+ | 2,7% | 5 | |
| A | 20,2% | 38 | |
| B | 15,4% | 29 | |
| C | 35,1% | 66 | |
| D | 8,0% | 15 | |
| E | 3,2% | 6 | |
| F | 5,3% | 10 | |
| G | 3,2% | 6 |
Deze verdeling gaat over 188 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 7,4% | 14 | |
| 1945–1964 | 28,7% | 54 | |
| 1965–1974 | 23,9% | 45 | |
| 1975–1991 | 20,7% | 39 | |
| 1992–2005 | 7,4% | 14 | |
| 2006–2014 | 10,1% | 19 | |
| 2015 en later | 1,6% | 3 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7973
- Darp 263 woningen
- Verspreide huizen Havelte 240 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.