Groenpeil

Verspreide huizen Havelte in Westerveld

Buurt in wijk Wijk 08 Havelte, gemeente Westerveld, postcodegebied 7971 en postcodegebied 7973. 610 inwoners in 240 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 112 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,9%.

Woningen
240
CBS 2025
Inwoners
610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 567.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
62,5%
EP-Online, 112 gelabeld
Dekking energielabels
46,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Havelte
Labelverdeling Verspreide huizen Havelte
LabelAandeelWoningen
A+++1,8%2
A++0,9%1
A+4,5%5
A31,3%35
B24,1%27
C18,8%21
D6,3%7
E2,7%3
F3,6%4
G6,3%7
Totaal gelabeld100%112
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
Ter vergelijking: gemeente Westerveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%43
A+++2,6%139
A++1,7%91
A+1,8%98
A29,1%1.564
B18,9%1.017
C24,4%1.313
D7,7%416
E4,5%242
F3,7%201
G4,6%249
Totaal gelabeld100%5.373
Energielabels Verspreide huizen Havelte vergeleken met Westerveld
LabelStavenVerspreide huizen HavelteWesterveld
A++++0,0%0,8%
A+++1,8%2,6%
A++0,9%1,7%
A+4,5%1,8%
A31,3%29,1%
B24,1%18,9%
C18,8%24,4%
D6,3%7,7%
E2,7%4,5%
F3,6%3,7%
G6,3%4,6%

Verspreide huizen Havelte Westerveld

Deze verdeling gaat over de 46,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Havelte vergeleken met Westerveld
BouwperiodeStavenVerspreide huizen HavelteWesterveld
vóór 194517,9%12,4%
1945–19645,4%12,7%
1965–19747,1%19,4%
1975–19917,1%23,2%
1992–200550,0%20,0%
2006–20141,8%7,1%
2015 en later10,7%5,2%

Verspreide huizen Havelte Westerveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 50,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Havelte vergeleken met Westerveld
WoningtypeStavenVerspreide huizen HavelteWesterveld
Vrijstaand66,1%41,0%
Twee-onder-een-kap1,8%29,3%
Hoekwoning0,0%3,7%
Tussenwoning0,0%10,2%
Appartement14,3%8,8%
Onbekend type17,9%7,0%

Verspreide huizen Havelte Westerveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
57
23,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
342 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
8 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 08 Havelte

Alle buurten in Westerveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.