Postcodegebied 8044 Zwolle
Postcodegebied 8044 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Zwolle, gemeente Zwolle. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8044 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.443
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 475.853
- CBS 2025
- Label A of B
- 99,9%
- EP-Online, 2.443 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 68
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 43,6% | 1.066 |
| A+++ | 23,9% | 583 |
| A++ | 4,6% | 112 |
| A+ | 3,8% | 94 |
| A | 23,9% | 585 |
| D | 0,1% | 2 |
| E | 0,0% | 1 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.443 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 43,6% | 1.066 | |
| A+++ | 23,9% | 583 | |
| A++ | 4,6% | 112 | |
| A+ | 3,8% | 94 | |
| A | 23,9% | 585 | |
| D | 0,1% | 2 | |
| E | 0,0% | 1 |
Deze verdeling gaat over 2.443 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,0% | 1 | |
| 1965–1974 | 0,1% | 2 | |
| 2006–2014 | 18,7% | 458 | |
| 2015 en later | 81,1% | 1.982 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8044
- Breecamp 871 woningen
- Breezicht 822 woningen
- Tippe bij de IJssel 301 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.