Zwolle
Gemeente Zwolle in Overijssel, 133.810 inwoners en 61.693 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 61.693
- CBS 2025
- Inwoners
- 133.810
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 375.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 69,6%
- van 42.512 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 68,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,0% | 1.259 |
| A+++ | 3,5% | 1.499 |
| A++ | 2,0% | 831 |
| A+ | 5,1% | 2.176 |
| A | 38,3% | 16.293 |
| B | 17,7% | 7.544 |
| C | 17,7% | 7.519 |
| D | 5,7% | 2.415 |
| E | 3,6% | 1.520 |
| F | 1,8% | 784 |
| G | 1,6% | 672 |
| Totaal gelabeld | 100% | 42.512 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,0% | 1.259 | |
| A+++ | 3,5% | 1.499 | |
| A++ | 2,0% | 831 | |
| A+ | 5,1% | 2.176 | |
| A | 38,3% | 16.293 | |
| B | 17,7% | 7.544 | |
| C | 17,7% | 7.519 | |
| D | 5,7% | 2.415 | |
| E | 3,6% | 1.520 | |
| F | 1,8% | 784 | |
| G | 1,6% | 672 |
Deze verdeling gaat over de 68,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 42.512 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 12,9% | 5.483 | |
| 1945–1964 | 10,3% | 4.366 | |
| 1965–1974 | 12,8% | 5.434 | |
| 1975–1991 | 23,1% | 9.820 | |
| 1992–2005 | 17,2% | 7.295 | |
| 2006–2014 | 11,7% | 4.962 | |
| 2015 en later | 12,1% | 5.152 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 4,7% | 1.989 | |
| Twee-onder-een-kap | 12,7% | 5.388 | |
| Hoekwoning | 6,8% | 2.900 | |
| Tussenwoning | 33,9% | 14.406 | |
| Appartement | 41,8% | 17.750 | |
| Onbekend type | 0,2% | 79 |
CBS 2025 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 26.499
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 93,3 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 43,0
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 825
- laadlocaties, DOT-NL, stand 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Buurten in Zwolle
65 buurten met voldoende data. 13 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Aa-landen-Midden | 2.172 | 44,6% | 61,0% |
| Aa-landen-Noord | 1.594 | 56,2% | 59,0% |
| Aa-landen-Oost | 1.451 | 67,1% | 54,7% |
| Aa-landen-Zuid | 1.072 | 46,3% | 76,6% |
| Bagijneweide | 494 | 61,7% | 58,7% |
| Bedrijventerrein Floresstraat | 185 | 88,7% | 76,2% |
| Berkum | 1.719 | 58,4% | 57,1% |
| Binnenstad-Noord | 751 | 58,9% | 74,2% |
| Binnenstad-Zuid | 1.582 | 56,0% | 67,6% |
| Bollebieste | 990 | 63,4% | 69,8% |
| Breecamp | 871 | 99,6% | 78,3% |
| Breezicht | 822 | 99,9% | 100,0% |
| Brinkhoek | 263 | 51,9% | 51,3% |
| Dieze-Centrum | 646 | 68,6% | 74,9% |
| Frankhuis | 2.321 | 98,6% | 71,0% |
| Geren | 450 | 95,5% | 74,7% |
| Gerenbroek | 1.192 | 60,0% | 53,1% |
| Gerenlanden | 1.220 | 60,5% | 56,4% |
| Haerst | 108 | 31,6% | 35,2% |
| Hanzeland | 636 | 93,1% | 64,2% |
| Harculo en Hoog-Zuthem | 139 | 47,4% | 41,0% |
| Herfte | 146 | 44,6% | 38,4% |
| Het Noorden | 1.243 | 76,1% | 87,2% |
| Hogenkamp | 2.050 | 67,4% | 83,8% |
| Holtenbroek I | 893 | 88,2% | 66,2% |
| Holtenbroek II | 1.393 | 52,5% | 60,7% |
| Holtenbroek III | 1.127 | 77,4% | 81,1% |
| Holtenbroek IV | 1.696 | 52,2% | 91,8% |
| Indischebuurt | 602 | 70,4% | 82,1% |
| Ittersumerbroek | 982 | 88,8% | 64,6% |
| Ittersumerlanden | 1.881 | 69,5% | 77,6% |
| Kamperpoort | 1.385 | 81,8% | 87,4% |
| Kantorenterrein Oosterenk | 266 | 70,2% | 45,5% |
| Katerveer-Engelse werk | 202 | 51,0% | 50,5% |
| Meppelerstraatweg-Zuid | 264 | 80,3% | 96,2% |
| Milligen | 2.871 | 99,2% | 63,1% |
| Nieuw-Assendorp | 1.428 | 34,7% | 66,2% |
| Noordereiland | 545 | 78,0% | 69,9% |
| Oldenelerbroek | 1.452 | 92,7% | 62,1% |
| Oldenelerlanden-Oost | 1.006 | 56,0% | 66,0% |
| Oldenelerlanden-West | 568 | 76,9% | 57,2% |
| Oud-Assendorp | 2.128 | 40,7% | 64,2% |
| Oud-Ittersum | 578 | 49,5% | 55,2% |
| Oud-Schelle | 486 | 49,7% | 36,0% |
| Oud-Westenholte | 1.051 | 63,9% | 56,1% |
| Oude Mars | 80 | 100,0% | 38,8% |
| Pierik | 1.171 | 62,3% | 70,3% |
| Schelle-Zuid en Oldeneel | 67 | 73,9% | 34,3% |
| Schellerbroek | 699 | 69,9% | 70,2% |
| Schellerhoek | 372 | 80,0% | 41,7% |
| Schellerlanden | 1.194 | 70,4% | 59,7% |
| Schildersbuurt | 174 | 43,9% | 100,0% |
| Schoonhorst | 1.902 | 97,0% | 68,3% |
| Spoolde | 117 | 25,5% | 40,2% |
| Stationsbuurt | 590 | 31,0% | 54,7% |
| Tippe bij de IJssel | 301 | 100,0% | 100,0% |
| Veerallee | 683 | 43,9% | 56,1% |
| Veldhoek | 107 | 30,4% | 43,0% |
| Werkeren | 1.663 | 99,2% | 72,2% |
| Westenholte-Stins | 1.103 | 66,2% | 59,3% |
| Wezenlanden | 683 | 82,6% | 76,4% |
| Wijthmen | 252 | 74,6% | 88,9% |
| Windesheim | 156 | 60,5% | 51,9% |
| Wipstrik-Noord | 1.303 | 26,3% | 57,8% |
| Wipstrik-Zuid | 1.859 | 56,8% | 77,4% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Zwolle
- Postcodegebied 8011 Zwolle
- Postcodegebied 8012 Zwolle
- Postcodegebied 8013 Zwolle
- Postcodegebied 8014 Zwolle
- Postcodegebied 8015 Zwolle
- Postcodegebied 8016 Zwolle
- Postcodegebied 8017 Zwolle
- Postcodegebied 8019 Zwolle
- Postcodegebied 8021 Zwolle
- Postcodegebied 8022 Zwolle
- Postcodegebied 8023 Zwolle
- Postcodegebied 8024 Zwolle
- Postcodegebied 8025 Zwolle
- Postcodegebied 8026 Zwolle
- Postcodegebied 8031 Zwolle
- Postcodegebied 8032 Zwolle
- Postcodegebied 8033 Zwolle
- Postcodegebied 8034 Zwolle
- Postcodegebied 8041 Zwolle
- Postcodegebied 8042 Zwolle
- Postcodegebied 8043 Zwolle
- Postcodegebied 8044 Zwolle
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 68,9% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.