Postcodegebied 8072 Nunspeet
Postcodegebied 8072 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Nunspeet, gemeente Nunspeet. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8072 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.108
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 432.443
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,3%
- EP-Online, 2.108 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 27
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 |
| A+++ | 1,2% | 26 |
| A++ | 0,6% | 12 |
| A+ | 1,5% | 31 |
| A | 39,3% | 828 |
| B | 14,7% | 309 |
| C | 28,3% | 597 |
| D | 8,5% | 180 |
| E | 3,8% | 80 |
| F | 1,3% | 27 |
| G | 0,8% | 17 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.108 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1 | |
| A+++ | 1,2% | 26 | |
| A++ | 0,6% | 12 | |
| A+ | 1,5% | 31 | |
| A | 39,3% | 828 | |
| B | 14,7% | 309 | |
| C | 28,3% | 597 | |
| D | 8,5% | 180 | |
| E | 3,8% | 80 | |
| F | 1,3% | 27 | |
| G | 0,8% | 17 |
Deze verdeling gaat over 2.108 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,9% | 39 | |
| 1945–1964 | 12,2% | 258 | |
| 1965–1974 | 59,5% | 1.255 | |
| 1975–1991 | 18,9% | 399 | |
| 1992–2005 | 2,8% | 59 | |
| 2006–2014 | 3,2% | 67 | |
| 2015 en later | 1,5% | 31 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8072
- Nunspeet-Oost 3.701 woningen
- Nunspeet-Zuid 132 woningen
- Verspreide huizen Zuiderzeeland Nunspeet 958 woningen
- Verspreide huizen bosgebied Vierhouten 115 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.