Postcodegebied 8355 Steenwijkerland
Postcodegebied 8355 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Steenwijkerland, gemeente Steenwijkerland. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8355 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 883
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 493.523
- CBS 2025
- Label A of B
- 57,5%
- EP-Online, 883 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 30
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 8 |
| A+++ | 4,6% | 41 |
| A++ | 1,4% | 12 |
| A+ | 1,5% | 13 |
| A | 30,4% | 268 |
| B | 18,8% | 166 |
| C | 22,2% | 196 |
| D | 6,1% | 54 |
| E | 4,9% | 43 |
| F | 3,7% | 33 |
| G | 5,5% | 49 |
| Totaal gelabeld | 100% | 883 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,9% | 8 | |
| A+++ | 4,6% | 41 | |
| A++ | 1,4% | 12 | |
| A+ | 1,5% | 13 | |
| A | 30,4% | 268 | |
| B | 18,8% | 166 | |
| C | 22,2% | 196 | |
| D | 6,1% | 54 | |
| E | 4,9% | 43 | |
| F | 3,7% | 33 | |
| G | 5,5% | 49 |
Deze verdeling gaat over 883 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 14,3% | 126 | |
| 1945–1964 | 12,9% | 114 | |
| 1965–1974 | 12,6% | 111 | |
| 1975–1991 | 22,9% | 202 | |
| 1992–2005 | 4,6% | 41 | |
| 2006–2014 | 18,0% | 159 | |
| 2015 en later | 14,7% | 130 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8355
- Dwarsgracht 73 woningen
- Giethoorn-Noord kern 358 woningen
- Giethoorn-Zuid 632 woningen
- Overig Giethoorn-Noord 181 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.