Postcodegebied 8601 Súdwest-Fryslân
Postcodegebied 8601 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Súdwest-Fryslân, gemeente Súdwest-Fryslân. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8601 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.288
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 314.905
- CBS 2025
- Label A of B
- 49,6%
- EP-Online, 1.288 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 14
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,0% | 26 |
| A++ | 1,2% | 16 |
| A+ | 3,1% | 40 |
| A | 28,5% | 367 |
| B | 14,8% | 190 |
| C | 31,4% | 405 |
| D | 5,9% | 76 |
| E | 4,7% | 60 |
| F | 3,6% | 47 |
| G | 4,7% | 61 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.288 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 2,0% | 26 | |
| A++ | 1,2% | 16 | |
| A+ | 3,1% | 40 | |
| A | 28,5% | 367 | |
| B | 14,8% | 190 | |
| C | 31,4% | 405 | |
| D | 5,9% | 76 | |
| E | 4,7% | 60 | |
| F | 3,6% | 47 | |
| G | 4,7% | 61 |
Deze verdeling gaat over 1.288 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 45,3% | 584 | |
| 1945–1964 | 3,3% | 43 | |
| 1965–1974 | 7,6% | 98 | |
| 1975–1991 | 31,1% | 400 | |
| 1992–2005 | 5,2% | 67 | |
| 2006–2014 | 5,9% | 76 | |
| 2015 en later | 1,6% | 20 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8601
- Hemdijk 541 woningen
- IJsbrechtum 304 woningen
- Sneek binnen de grachten 916 woningen
- Stationsbuurt 483 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.