Groenpeil

Sneek binnen de grachten in Súdwest-Fryslân

Buurt in wijk Wijk 01 Sneek, gemeente Súdwest-Fryslân, postcodegebied 8601. 1.290 inwoners in 916 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 726 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
916
CBS 2025
Inwoners
1.290
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 221.000
CBS 2025, gemeente € 317.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
54,4%
EP-Online, 726 gelabeld
Dekking energielabels
79,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Sneek binnen de grachten
Labelverdeling Sneek binnen de grachten
LabelAandeelWoningen
A+++2,6%19
A++1,9%14
A+4,1%30
A28,9%210
B16,8%122
C25,2%183
D5,8%42
E5,0%36
F3,9%28
G5,8%42
Totaal gelabeld100%726
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%177
A+++2,4%646
A++1,5%388
A+3,6%966
A30,2%8.032
B16,9%4.498
C23,4%6.229
D8,7%2.315
E4,8%1.280
F3,4%915
G4,2%1.127
Totaal gelabeld100%26.573
Energielabels Sneek binnen de grachten vergeleken met Súdwest-Fryslân
LabelStavenSneek binnen de grachtenSúdwest-Fryslân
A++++0,0%0,7%
A+++2,6%2,4%
A++1,9%1,5%
A+4,1%3,6%
A28,9%30,2%
B16,8%16,9%
C25,2%23,4%
D5,8%8,7%
E5,0%4,8%
F3,9%3,4%
G5,8%4,2%

Sneek binnen de grachten Súdwest-Fryslân

Deze verdeling gaat over de 79,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Sneek binnen de grachten vergeleken met Súdwest-Fryslân
BouwperiodeStavenSneek binnen de grachtenSúdwest-Fryslân
vóór 194561,7%18,3%
1945–19642,3%11,7%
1965–19744,1%19,9%
1975–199127,5%19,4%
1992–20051,2%15,6%
2006–20141,1%8,2%
2015 en later1,9%6,9%

Sneek binnen de grachten Súdwest-Fryslân

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 61,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Sneek binnen de grachten vergeleken met Súdwest-Fryslân
WoningtypeStavenSneek binnen de grachtenSúdwest-Fryslân
Vrijstaand4,7%21,6%
Twee-onder-een-kap1,8%23,6%
Hoekwoning5,1%7,1%
Tussenwoning11,0%22,4%
Appartement77,4%22,8%
Onbekend type0,0%2,5%

Sneek binnen de grachten Súdwest-Fryslân

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
9,0%
CBS 2024
Installaties
50
5,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
181 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Sneek

Alle buurten in Súdwest-Fryslân

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.