Postcodegebied 8851 Waadhoeke
Postcodegebied 8851 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Waadhoeke, gemeente Waadhoeke. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8851 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 417
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 266.647
- CBS 2025
- Label A of B
- 49,4%
- EP-Online, 417 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 3
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 1 |
| A+++ | 1,7% | 7 |
| A++ | 1,2% | 5 |
| A+ | 0,7% | 3 |
| A | 28,3% | 118 |
| B | 17,3% | 72 |
| C | 27,6% | 115 |
| D | 7,7% | 32 |
| E | 2,6% | 11 |
| F | 3,4% | 14 |
| G | 9,4% | 39 |
| Totaal gelabeld | 100% | 417 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 1 | |
| A+++ | 1,7% | 7 | |
| A++ | 1,2% | 5 | |
| A+ | 0,7% | 3 | |
| A | 28,3% | 118 | |
| B | 17,3% | 72 | |
| C | 27,6% | 115 | |
| D | 7,7% | 32 | |
| E | 2,6% | 11 | |
| F | 3,4% | 14 | |
| G | 9,4% | 39 |
Deze verdeling gaat over 417 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 23,3% | 97 | |
| 1945–1964 | 10,3% | 43 | |
| 1965–1974 | 15,8% | 66 | |
| 1975–1991 | 18,7% | 78 | |
| 1992–2005 | 18,2% | 76 | |
| 2006–2014 | 9,4% | 39 | |
| 2015 en later | 4,3% | 18 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8851
- Buitengebied Tzummarum 95 woningen
- Tzummarum Noord 271 woningen
- Tzummarum Zuid 289 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.